Black Goji

POPIS A VLASTNOSTI BLACK GOJI

 

Black Goji Berry (Lycium ruthenicum) – kustovnice rutécká (černá). Je to mrazuvzdorný, až 2 metry vysolý keř.

Jako přírodní doplněk stravy se využívají černé plody, které mají léčivé účinky pro lidské zdraví. Tento druh kustovnice obsahuje doslova gigantické množství antioxidantů a přírodních barviv, bio flavonoidů a dalších, tělu prospěšných látek, jako jsou vitaminy, minerály či 18 aminokyselin ve velmi vysoké koncentraci. Black Goji obsahuje i velké množství OPC (Oligomeric Proanthocyanidins), které pomáhají eliminovat toxiny v těle.

Kromě 18 aminokyselin obsahuje 100 g černé Goji: 8,7 g proteinu, 4,3 mg vitamínu C, 3 g vitamín E, 146 mg vápníku, 1,5 mg zinku, 7 g polysacharidů, 3860 mg OPC (oligomeric proanthocyanidin complex) - sloučeniny mající protizánětlivé, antibakteriální, antivirotické a protirakovinné vlastnosti) a mnoho dalších vitamínů a minerálů.

 

Black goji Kustovnice černá plody Black goji berry Černé goji

 

Goji je v asijské medicíně využíváno již tisíce let. Kustovnice černá je mimořádně účinná při prevenci stárnutí, rakoviny, cukrovky, vysokém cholesterolu, je silným antioxidantem, vynikajícím v procesu detoxikace, posiluje imunitní systém a podporuje správnou funkci jater. Černý Goji stimuluje produkci T buněk, které ničí maligní buňky. Vitamin C je 20krát účinnější a vitamin E je 50krát účinnější v Black Goji Berry než klasické kustovnici čínské (známé jasně červené plody).

Tibetská medicína nazývá černou goji berry "Pangma" /vrchol/. Užívání zralého ovoce podle tibetské medicíny, může vyléčit nemoci srdce, kardiovaskulární onemocnění, problémy při menstruaci a při menopauze, nemoce močových cest či krvácení z dásní. Tibeťané zmiňují i afrodiziakální účinky těchto černých plodů.

Lidé je používají ke zlepšení zraku, snižení krevního tlaku a jako zdroj energie pro lidský organismus.

Zároveň má tato vzácná kustovnice antioxidační a protirakovinné účinky.

Konzumací můžete výrazně stimulovat a podpořit imunitní systém k udržení perfektního zdraví a tím kvalitu života v každém našem věku.