Benefity kombuchy

Zdraví z kombucha a jeho přínosy pro nás

Kombucha (čteme buď kombuča nebo kombucha) patří již přes 2000 let mezi přírodní alternativní léčebné nápoje působící pozitivně na lidské zdraví. 

Na Východě se jí už po staletí přezdívá "houba dlouhověkosti". Původ má pravděpodobně v Asii odkud se dále rozšířila přes Rusko až do západní Evropy.

Její účinky na lidský organismus působí podobně jako ostatní probiotika (kvalitní mléčné zakysané výrobky, tempeh, fermentovaná zelenina...) tím, že podporují přirozenou imunitu organismu, regulují trávení pomocí životodárné mikroflóry působící ve střevním traktu, regulují stolici, pomáhají při dně, revmatismu, artróze nebo čistí pleť a odstraňují toxiny z těla. Doporučují se zejména jako prevence onemocnění ve stáří a lidem pracujícím v neustálém stresu. U funkčních potravin z kombuchy jsou tyto vlivy ještě znásobeny v případě, že se jedná o čistě přírodní produkt či dokonce extrakt (více se dočtete zde). 

Photo Photo Photo 

Koncetrovaný kombuchový nápoj obsahuje kyselinu glukoronovou, glukonovou, vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, B12 a C, L-kyselinu mléčnou, hořčík, vápník, draslík i nezbytné stopové prvky měď, nikl, mangan, železo, zinek, kobalt; kyselinu usinovou, šťavelovou a octovou. 

Ptáte se, zda je kombucha pro naše zdraví nějak přínosná? Nepřeceňují se příliš její léčebné účinky? Podle menších studií z celého světa je prý účinnou prevencí při střevních potížích, cukrovce a depresích. Dále snižuje cholesterol a zabraňuje dokonce vzniku rakoviny. Pomáhá při regulaci krevního tlaku a regulaci menstruace, působí proti hemeroidům, vápenatění žil, revmatismu, artróze, artritidě, trombóze, skleróze-multiplexu, kožním onemocněním, plísním atd.

Kombucha by měla být vhodná i pro děti (i když my doporučujeme její konzumaci nejdříve od 3 let, stejně jako některé příbalové letáky či informační servery).